top of page

Focení

Vaše neopakovatelné příběhy

02 výška.jpg

Rodinné a dětské focení

Na rodinné a dětské focení (pro děti od dvou měsíců výše) se můžete sejít v jakémkoli počtu a vzít sebou i domácí mazlíčky:-) Fotit můžeme venku v přírodě, u vás doma nebo v ateliéru. V létě fotím nejraději při západu slunce, kdy je krásné zlaté světlo v podvečerních hodinách. Celkově je lepší fotit spíše v odpoledních hodinách kvůli hezčímu světlu, ale čas určitě přizpůsobíme podle vašeho přání a věku dětí. Většinou spolu strávíme cca 1 hodinu.  Menší děti bývají dříve unavené, u větších rodin to může trvat déle. Focení časem nějak nelimituji, končíme až jsem si jistá, že máme dostatek krásných fotek. Pro maminky a holčičky mám k zapůjčení různé čelenky a věnečky do vlasů. Vždy sebou beru nějaké židličky nebo deky pro vás a děti na sezení nebo třeba v případě narozeninových focení různé rekvizity.

Newborn a lifestyle focení

Newborn focení je ideální stihnout do 14-ti dnů věku děťátka. Nemusíte se obávat, že je příliš malé, naopak se v tomto věku věku s miminky nejlépe pracuje, protože jsou nejvíce spavá a mohou se tak vyfotit v různých krásných polohách. Focení starších miminek od tří týdnů do cca dvou měsíců se po individuální domluvě nebráním, jen je třeba počítat s tím, že s dalšími dny/týdny je manipulace těžší a focení může být mnohem delší.. Nebojte se, že miminko nebude spinkat, miminka uspávám sama a Vy si tak můžete alespoň na chvíli odpočinout. Při focení nepospíchám, dělají se pauzy na krmení, přebalování a uspávání. Miminko si tak samo určuje tempo podle toho, jak spolupracuje a nic nedělám přes sílu, i koukací fotky jsou moc krásné.

Newborn a lifestyle focení

Tip:

Fotit můžeme v různých bedýnkách, miskách apod. nebo jen čistě volně ve vaší náruči a náruči sourozenců. Toto focení je ideální pro ty,  kdo mají raději méně aranžovaná focení, kdy se miminko nemusí polohovat, spíše se chová a mazlíte se s ním. Záleží jen na vás, jaký styl je vám bližší :-) Ideální je  kontaktovat mne již v těhotenství, budu s vámi počítat a až přijde váš poklad na svět, vybereme společně nejbližší termín, který bude vyhovovat oběma stranám. Ráda za vámi přijedu k vám domů, maminkám varianta focení doma mnohdy více vyhovuje, nemusí krátce po porodu nikam cestovat a mohou zůstat v rodinném prostředí a klidu domova.

Tuto variantu zároveň doporučuji pokud máte doma již staršího sourozence. Nemusí čekat dlouhé hodiny při focení v atelieru a mohou si doma hrát než na ně přijde řada, stejně tak to platí i pro nedočkavé tatínky:-) Sebou si beru veškeré vybavení, oblečky na miminka, čelenky, wrapy, různé plédy,  nádoby, podlahy apod... Na focení miminka u vás doma stačí tedy jen světlý prostor u okna / balk. dveří o rozměru cca 1,5x1,5m. Na společné rodinné fotky vás všech potom gauč, postel (ideální je přehoz či povlečení bez výrazných vzorů ve světlých barvách) či prostor u okna. Vám už pak stačí připravit oblečení pro sebe či starší sourozence. Doba focení je delší a pohybuje se v čase 2-4 hodiny.

6-.jpg

Portrétní focení

Portrétní focení může probíhat v ateliéru, venku v přírodě, ve městě nebo v různých prostorách, třeba u Vás doma:-) Záleží na tom jakou máte představu o výsledné fotce. Oblečení a líčení společně domluvíme podle typu focení. V případě včasné domluvy mohu zajistit vizážistku a kadeřnici v jednom. Tuto variantu určitě zvažte, stojí za to. Doba focení je cca 1-2 hodiny.

Těhotenské a párové focení

Těhotenské focení je ideální kolem konce sedmého a začátkem osmého měsíce, kdy už mají maminky dostatečně velké bříško, které je vidět, ale zároveň nejsou ještě tak unavené jako poslední měsíc před narozením miminka. Samozřejmě každý se cítí jinak a určitě vždy vše probíhá dle domluvy. Proto je ideální mne kontaktovat s předstihem, abychom našli vhodný termín a zároveň nefotili na poslední chvíli:-)

Párové focení je určeno pro partnery, ale třeba i partu kamarádek. Pokud přeje počasí je určitě škoda nevyužít focení v přírodě. U těhotenského focení se nemusíte bát ani zimních měsíců, za půl hodiny máme hotovo. Jinak je obvyklá doba cca 1 hodina.

Těhotenské a párové focení
Odeslání fotografií

Odeslání fotografií

Po focení Vám do tří dnů zašlu odkaz na vaší soukromou galerii s náhledy, ze kterých si vyberete fotografie k úpravě. Fotky v galerii slouží pouze pro náhled a nejsou to výsledné mnou upravené fotografie. Úprava zahrnuje ořez, základní retuš a barevné ladění fotografie dle mého uvážení. Promyslete tedy prosím, zda je vám můj styl focení a barevné ladění fotek blízké.

Po odeslání vašeho výběru je doba zpracování a předání fotografií do dvou až třech týdnů, v případě jejího prodloužení třeba z důvodu mé nemoci vás budu informovat. Fotografie předávám v plném rozlišení formou zásilky přes úschovnu na váš email nebo na CD. Ke každé vybrané fotce dostanete vždy i její černobílou verzi. Neupravené fotografie neposkytuji.

Na případném vyvolání fotografií se lze dodatečně domluvit.

 

bottom of page